S lazurou navrátíte dřevu jeho původní barvy i šmrnc

Použití dřevěných prvků v exteriéru je stále častější. Na zahradách můžeme vídat krásné dřevěné altány, výjimkou nejsou dřevěné podlahy na terasách nebo tolik oblíbený dřevěný nábytek, kterému mnoho lidí dává přednost oproti jiným materiálům.

Dřevo je totiž materiál, který si dokázal získat důvěru lidí – především pro svůj nádherný design, dlouholetou výdrž a odolnost, na kterou se můžete spolehnout.

Krása, která netrvá věčně

Ačkoli se říká, že dřevo teprve až s léty získává na své originální kráse, pravda je taková, že dřevěné prvky umístěné venku postupem času hodně trpí. Zvláště pak prvky, které jsou vystavené přímému sluníčku, dešti nebo častým klimatickým změnám. Je logické, že se na těchto kouscích brzy projeví zub času, který bude nekompromisní.

Možná i vás trápí zašedlá podlaha na terase, která už dávno není tak pěkná na pohled, jako bývala, když byla úplně nová. Nebo vás trápí altánek, který je ze dřeva, a to působí jako bez života – chybí mu živé barvy i původní jiskra. Ani zahradní nábytek vyrobený ze dřeva nevydrží věčně, pokud se mu nebudete patřičně věnovat. Dobrou zprávou je, že všechno lze napravit.

Vraťte zpátky živost barev

Máte-li v exteriéru dřevěné prvky, měli byste myslet na jejich pravidelnou údržbu. Skvělou volbou je lazura na dřevo, jejímž úkolem je ochránit venkovní dřevěné prvky. Lazura na dřevo se vsákne hluboko do pórů dřeva, perfektně přilne k jeho povrchu a nehrozí její loupání.

Kvalitní lazura na dřevo se postupně vypařuje a po nějaké době je možné ji jednoduše přebrousit a navrátit tak dřevěnému materiálu živost jeho původních barev.

Kde všude se dá lazura použít?

Lazury na dřevo mají opravdu široké využití. Dají se totiž použít jak při úpravách dřeva nacházejícího se v exteriéru, tak i při jeho renovaci nebo pravidelné údržbě. Dokážou odolat UV záření a problém jim nedělají ani povětrnostní podmínky.

Natřít s nimi můžete dřevěnou podlahu, plot okolo zahrady, použijte je na oživení dřevěného altánku nebo nábytku, který jste si oblíbili a nechcete se ho vzdát jen proto, že už nemá tak krásné barvy jako a začátku.

Ochranná olejová lazura se dá použít i na vlhčí dřevo, proto je možné s ní natřít třeba i dřevěné fasády nebo roubenky, které v posledních letech zažívají obrovský boom. Nutno podotknout, že s nimi lze pracovat pouze za suchého počasí.

Nakupte výhodně a ušetřete

Chcete-li dřevěným prvkům na zahradě dodat krásné barvy a prodloužit tak jejich životnost, měli byste dbát na kvalitu. Pouze kvalitní olejová lazura vám dokáže zajistit takové výsledky, které očekáváte.

Kompletní řada lazur Osmo vám dává na výběr mezi několika druhy lazur na dřevo, s nimiž se dá snadno pracovat. Výhodná ekonomická balení jsou příslibem výhodného nákupu, který nezruinuje vaši peněženku. Využijte velké skladové zásoby a zajistěte externím dřevěným prvkům tu nejlepší možnou péči nákupem na www.oleje-osmo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *